Se desideri aggiungere un commento clicca qui.
K
Kally
United Kingdom
*Awful 1 star
I would not recommend this hotel. The hotel was overrun with ants, and I was bitten twice while lying on a sun lounger. There was also no entertainment during the day or in the evenings, which made the hotel feel very quiet and lacking in atmosphere. The food was extremely disappointing, with very little variety and limited options for guests who do not eat meat or pork. We paid for an all inclusive holiday but ended up eating out every day because the food was so poor, which became very expensive. Housekeeping was another issue. Towels and bedding were not changed regularly, and we had to visit reception every day to request clean towels. Overall, this was a very disappointing experience and certainly not what we expected from an all inclusive holiday. In my opinion, this hotel deserves no more than a 1 star rating.
24.06.2026
K
Kelly
Uk United Kingdom
*Miss
I would firstly like to say that this is defiantly a 1 star hotel. The food is no fit for purpose and I have starbed for a week!! Spending money to eat and drink out however, we have payed all inclusive !! There’s is limited choice that I spoke to the manager about. I don’t eat pork and was offered on arrival a cheese and ham sandwich as was told to take the ham off cus the chef is not going to do anything about it. I voiced there are vegetarians and people with allergies. Bang out of order!!! Went to bed starving as everything g was closed after a long journey here. There is no choice other than German food At the buffet. There is no entertainment, no cleaning of the pool or loungers. No music playing, nothing ! It is also over run with ants. And I have had to go down to reception numerous times , as there was no cleaners to clean our room and no daily linen or towels change no services at all provided !! Very big disappointment do not!! I repeat do not!! go to this hotel. They take ur booking money but do not provide a service. I have travel many places and this is the worst ever so far. Really ruined our holiday
24.06.2026
9
Lia En Paul Van Dongen
Etten-Leur Netherlands
*
Wij verbleven van 25 mei t/m 6 juni 2026 naar volle tevredenheid in dit hotel. Het eten was prima verzorgd en voor ieder wat wils. Speciale dank aan Dora voor haar kundigheid en vriendelijkheid en aan Litsa die ons snel en vriendelijk heeft geholpen met een up-grade van onze kamer, met o.a. het huren van een auto en het organiseren van een excursie. Ook de housekeeping, de mensen in het restaurant de bar enz verdienen een pluim!!
06.06.2026
M
Miloš
Czech Republic
*Vkusný rodinný hotel, klidný, výborné jídlo, parkování u hotelu zdarma.
Byli jsme velmi mile překvapeni. Jedná se o rodinný hotel, velmi milý personál, jídlo vynikající, velký výběr. Pokoje jsou prima, klimatizace na pokoji, postele pohodlné a hlavě je na výběr z měkkého nebo tvrdého polštáře. V pátek a patrně i o víkendu hrál po večeři pán na klávesy, ale opravdu super, známé i řecké písničky.
06.08.2023
M
Marzena
Poland
*Exceptional
Pobyt w lipcu 2023 w pokoju rodzinnym superior, narożnym na drugim piętrze.
Pokój duży, nowoczesny, z panoramą okolicy i dużym balkonem z widokiem na morze, na życzenie codziennie sprzątany. Palmy przepiękne, jak z bajki.
Stołówka jest bardzo czysta, jedzenie pyszne.
Hotel piękny, kameralny, a obsługa miła i pomocna.
Pan Nikos, którego spotykaliśmy codziennie w barze przy basenie, to cudowny człowiek. Nasz syn Szymon bardzo go polubił i tęskni ❤️
Super zadbane baseny, jeden to brodzik, drugi jest z jednej strony płytszy -idealny do wspólnych zabaw z dziećmi, leżaki dookoła. W barze są wielorazowe kubki plastikowe, dzięki temu był porządek i brak zbędnych śmieci.
Hotel jest umiejscowiony w spokojnej okolicy, na terenie znajduje się sklep. W niedalekiej odległości jest dużo marketów z pamiątkami i artykułami spożywczymi.
Wi-Fi mieliśmy wszędzie na terenie obiektu.
W piątek był wieczór muzyczny, gościnnie wystąpił solista śpiewający kultowe hity.
Bardzo polecamy, smutno było wyjeżdżać.
Pokój duży, nowoczesny, z panoramą okolicy i dużym balkonem z widokiem na morze, na życzenie codziennie sprzątany. Palmy przepiękne, jak z bajki.
Stołówka jest bardzo czysta, jedzenie pyszne.
Hotel piękny, kameralny, a obsługa miła i pomocna.
Pan Nikos, którego spotykaliśmy codziennie w barze przy basenie, to cudowny człowiek. Nasz syn Szymon bardzo go polubił i tęskni ❤️
Super zadbane baseny, jeden to brodzik, drugi jest z jednej strony płytszy -idealny do wspólnych zabaw z dziećmi, leżaki dookoła. W barze są wielorazowe kubki plastikowe, dzięki temu był porządek i brak zbędnych śmieci.
Hotel jest umiejscowiony w spokojnej okolicy, na terenie znajduje się sklep. W niedalekiej odległości jest dużo marketów z pamiątkami i artykułami spożywczymi.
Wi-Fi mieliśmy wszędzie na terenie obiektu.
W piątek był wieczór muzyczny, gościnnie wystąpił solista śpiewający kultowe hity.
Bardzo polecamy, smutno było wyjeżdżać.
18.07.2023
M
Marzena
Poland
*Exceptional
Pobyt w lipcu 2023 w pokoju rodzinnym superior, narożnym na drugim piętrze.
Pokój duży, nowoczesny, z panoramą okolicy i dużym balkonem z widokiem na morze, na życzenie codziennie sprzątany. Palmy przepiękne, jak z bajki.
Stołówka jest bardzo czysta, jedzenie pyszne.
Hotel piękny, kameralny, a obsługa miła i pomocna.
Pan Nikos, którego spotykaliśmy codziennie w barze przy basenie, to cudowny człowiek. Nasz syn Szymon bardzo go polubił i tęskni ❤️
Super zadbane baseny, jeden to brodzik, drugi jest z jednej strony płytszy -idealny do wspólnych zabaw z dziećmi, leżaki dookoła. W barze są wielorazowe kubki plastikowe, dzięki temu był porządek i brak zbędnych śmieci.
Hotel jest umiejscowiony w spokojnej okolicy, na terenie znajduje się sklep. W niedalekiej odległości jest dużo marketów z pamiątkami i artykułami spożywczymi.
Wi-Fi mieliśmy wszędzie na terenie obiektu.
W piątek był wieczór muzyczny, gościnnie wystąpił solista śpiewający kultowe hity.
Bardzo polecamy, smutno było wyjeżdżać.
Pokój duży, nowoczesny, z panoramą okolicy i dużym balkonem z widokiem na morze, na życzenie codziennie sprzątany. Palmy przepiękne, jak z bajki.
Stołówka jest bardzo czysta, jedzenie pyszne.
Hotel piękny, kameralny, a obsługa miła i pomocna.
Pan Nikos, którego spotykaliśmy codziennie w barze przy basenie, to cudowny człowiek. Nasz syn Szymon bardzo go polubił i tęskni ❤️
Super zadbane baseny, jeden to brodzik, drugi jest z jednej strony płytszy -idealny do wspólnych zabaw z dziećmi, leżaki dookoła. W barze są wielorazowe kubki plastikowe, dzięki temu był porządek i brak zbędnych śmieci.
Hotel jest umiejscowiony w spokojnej okolicy, na terenie znajduje się sklep. W niedalekiej odległości jest dużo marketów z pamiątkami i artykułami spożywczymi.
Wi-Fi mieliśmy wszędzie na terenie obiektu.
W piątek był wieczór muzyczny, gościnnie wystąpił solista śpiewający kultowe hity.
Bardzo polecamy, smutno było wyjeżdżać.
18.07.2023
S
Sarvpreet
United Kingdom
*Exceptional and Awesome!!!
Maria and Anna were exceptional and made every effort to make our stay super comfortable. Food was good, facilities were brilliant and the entire staff were very courteous.
We can’t wait to come back again!!!
We can’t wait to come back again!!!
04.07.2023
J
Jana
Czech Republic
*Celkově se nám moc líbilo. Bazény přesně pro naší dceru která už umí plavat. Hezký výhled na bazén j
Perfektní jídlo. Super dochucené, menší ale super výběr. Moc moc chválíme kuchaře- jídlo nám dělalo strašnou radost. Bylo vidět že se snaží a umí to. Byli jsme nadšení. Často se i měnilo. Byla i ryba. Tzatziky super, přílohy fakt chutné. Kvůli tomu jsme chtěli do Řecka. Milujeme musaku, cukety, lilky. Byl i meloun a sladké, zmrzlina. Pán na baru byl moc milý, ochotný. Bylo nám ho líto že tam trávil celý den a musel obsluhovat sám- nikdo mu nepomáhal. A bylo tam plno mladých anglických turistí na drinky . Byl ale pořád profesionální.
Drinky byli opravdu dobré jako originál.
Drinky byli opravdu dobré jako originál.
30.06.2023
T
Tamás
Hungary
*Exceptional
Mivel nem először jártunk ebben a hotelben, tudtuk mire számíthatunk. A szálloda tökéletes helyen fekszik, közel a tengerparthoz és a városközponthoz. A szobánkban minden nap takarítottak és cserélték a törölközőket. Az ételek megfeleleltek az elvárásoknak, sohasem voltunk éhesek...mindig volt gyümölcs és édesség a főétkezéseknél. Amit ki kell emelnem az a fantasztikus management. Különösen Maria segítőkészsége, szívből jövő kedvessége és Anna mindig mosolygós, őszinte érdeklődése. Köszönjük, hogy emlékezetessé tették a nyaralásunkat! Biztosan jövünk még!
23.06.2023
G
Georgios
Germany
*Exceptional
Das Essen war gut, es hatte jeden Tag was anderes zu essen gehabt. Die Lage war auch sehr gut, Strand direkt da (ca. 500m) und man musste auch nicht lange zur Stadt rein laufen müssen. Im großen und ganzen war alles super. Mario, Niko, Stefania, Dakmar waren alle freundlich und ein großes Lob an denn Koch und Konditor.
20.06.2023
M
Marco
Italy
*Vacanza top
Il posto perfetto per una vacanza a Rodi. Cibo molto buono, cambiava sempre sia per il pranzo che per la cena. Secondo me tutti troverebbero qualcosa per i propri gusti. L'all inclusive conviene veramente tanto e dalla mattina fino alle 22:30 al bar della piscina puoi richiedere quanti drink alcolici o non-alcolici che vuoi. La posizione é ottima, non una grande salita dalla spiaggia in 7-8 minuti siete all'hotel. Sono veramente contento di aver scelto questo posto e ci ritornerei di sicuro.
20.06.2023
E
Erika
Hungary
*Exceptional
Nagyon finom volt minden nap az étel.Mi Allinclusiveban voltunk, rengeteg volt a választék.Imádtam vegaként .A férjemis húsevőként.Minden nap volt takarítás, nagyon igényes és szép,tiszta szállás.Segitőkész dolgozók
22.09.2022
M
Marlene
Denmark
*Dejlig ophold og vil klar anbefale det til andre
fin beliggenhed i rolige omgivelser.
super imødekommende personaler
fin buffet til meget fornuftig. pris
god poolområde for både børn og voksne
rengøring super fin
super imødekommende personaler
fin buffet til meget fornuftig. pris
god poolområde for både børn og voksne
rengøring super fin
27.07.2022
R
Ricardo
Italy
*Bella vacanza.
Hotel buono, servizi accogliente, posizione buona, piscine carine, ristorante per essere turistico molto buono. Personale cordiale ed amabile sempre alla mano, distanza dall aeroporto in taxi 20 minuti. Ho fatto una buona e bella vacanza soggiornando da voi. La mia camera spaziosa è carina (423), c'era anche il balcone.
17.07.2022
M
Martyna
Poland
*Super wakacje
Jestem bardzo zadowolona z pobytu w hotelu. Niesamowicie miły personel, przepyszne jedzenie. Codziennie sprzątany pokój, czysty basen. Personel bardzo się starał. Polecam wszystkim!
04.07.2022
N
Nikolaos
Greece
*Exceptional
Just came back from my holidays in Greece! What i’d day about Olympia Sun : Overall great value for money!
Big clean rooms, the food was more than good (quantity and quality) , staff kind and always there to help you with anything you might need!
Good location , easy way to both faliraki center and the beach and also easy access to the bus stop (approx. 7’ from the hotel)!
I would definitely suggest it and come back in the future!
Big clean rooms, the food was more than good (quantity and quality) , staff kind and always there to help you with anything you might need!
Good location , easy way to both faliraki center and the beach and also easy access to the bus stop (approx. 7’ from the hotel)!
I would definitely suggest it and come back in the future!
22.09.2021
E
Edward
United Kingdom
*Wonderful
The property was very nice and big , beautiful view of the nature mountains , and the Seaview was amazing . The food was good too, all staff friendly and always smiling and very helpful, Barbra and Natali from the reception are very good and they are always trying to solve any thing you ask them :) specially (Barbara) . And in the Bar they have very beautiful lady who served behind the Bar always chatty and smiling , she always smiles and very friendly attitude and she was so sweet to bring the guest some candies in her birthday :) and Nickos makes a good Frappe and he always check on you if everything ok. All are amazing .
06.09.2021
A
Agata
Poland
*Exceptional
Wszystko było picco belo. Trochę było ukrytych kosztów po drodze ale ok, niech będzie, każdy chce zarobić. Obsługa się spisała chociaż najbardziej pracowitą i oddaną osobą okazał się Iwan ze stołówki. Oczarował nas swoim oddaniem i zapałem do pracy! :)
08.08.2021
